Alerji Testi Yaptırın

Alerji Testinin Faydaları Nelerdir?

  • Alerji testi, hangi alerjenlerin alerjik reaksiyonlarınıza neden olduğunu bulmak için hassas bir yöntemdir.
  • Hangi maddelere alerjiniz olduğunu öğrendikten sonra, doktorunuz bazı alerji belirtilerinizi hafifletmek ve ortadan kaldırmak için bir tedavi planı geliştirebilecektir.
  • Farklı alerji testleri türleri vardır, alerji uzmanınız, bir maddeye reaksiyonu önleyebilecek veya azaltabilecek bir ilaç alıp almadığınıza, sonuçlarını görmeyi zorlaştıran bir cilt durumuna sahip olup olmadığınıza, daha önce şiddetli semptomlarla alerjik reaksiyon geçirmiş veya birçok gıdaya pozitif cilt testi yapmış olmanıza bağlı olarak hangi testin sizin için uygun olduğunu belirleyecektir.
  • Hangi maddelerin vücudunuzda aşırı reaksiyona neden olduğunu bilerek, alerji tetikleyicilerinizden kaçınabilirsiniz.
  • Bir kişinin ilaçlara veya böcek zehrine alerjisi olup olmadığını öğrenmek.

Deri testleri veya kan testleri gibi hassasiyet testleri, vücudun belirli maddelere karşı alerjiye yatkın olup olmadığını ortaya çıkarır. Cilt testi genellikle onay için yapılır. Kan testleri, cildin durumu nedeniyle deri testinin imkansız olduğu durumlar için özellikle yararlıdır. Semptomların nedeni bu yöntemler kullanılarak belirlenemiyorsa veya test sonuçlarının hastayla hiç ilgili olup olmadığı belirsizliğini koruyorsa, doktor provokasyon testi yapabilir.

Detaylı Bilgi ve sorularınız için ; 0212 537 77 79